עמוד הבית | הגורמים לקמטים | מניעת קמטים | מילוי קמטים | פילינג | בוטוקס | מרפאת דר' טנצר | צור קשר

בוטוקס

זריקות בוטוקס מצויות בשימוש זה זמן רב לשם העלמת קמטים וצמצום קמטים קיימים (ויש המתייחסים לבוטוקס גם כטיפול מילוי קמטים). קמטים במצח, חריצים במצח וכן קמטים סביב העיניים, הנגרמים על ידי השרירים האחראיים על הבעות הפנים, הגורמים בעקביות לקמטים, ניתנים לטיפול יעיל במיוחד בדרך של הפחתת תפקודם של שרירי פנים ספציפיים. הטיפול מרכזי המיועד למטרה זו, הינו טיפול בוטוקס באמצעות זריקות בוטוקס, המוחדרות אל עור הפנים סביב השרירים האחראיים על הקמטים באיזור המוזרק, לשם העלמת קמטים ומניעת קמטים באיזור המיועד.

כאמור, יש המתייחסים לטיפול באמצעות זריקות בוטוקס כטיפול מילוי קמטים , אף שלמעשה, בוטוקס אינו חומר מילוי קמטים כדוגמת קולגן או חומצה היאלורונית, אלא חומר הפועל על שרירי הפנים באופן המאפשר יישור קמטים או צמצום קמטים.

בוטוקס, שהינו חלבון המופק מבקטריה, פותח בשנת 1987 ומצוי למעלה מ - 15 שנים בשימוש כטיפול זמני להעלמת קמטים, יישור קמטים ומניעת קמטים וחריצים בפנים. "בוטקס" הוא בעצם שמו המסחרי של חלבון הנקרא בוטוליניום - טוקסין המופק מבקטריה. חברה אחרת פתחה חומר דומה הנקרא דיספורט. בוטוקס פועל על ידי החלשה, הרפייה ונטרול של שרירים קיימים בפנים, ובכך מאפשר צמצום קמטים וטיפול בקמטים.בוטוקס משמש לא רק לטיפולים קוסמטיים אלא גם אפקטיבי לטיפול בתופעות רפואיותת שונות כגון הזעת יתר או פזילה וכן מחלות הקשורות בהתכווצויות של השרירים (ובהם טרשת נפוצה, ושיתוקים שונים).

הטיפול בבוטקס למטרות קוסמטיות, נעשה באמצעות שימוש בכמות קטנה של החומר והזרקתו אל קצות העצבים של השרירים. עם הזרקתו נקשר הבוטוקס אל עצבי השריר, מחליש את השריר העוויתי מסביב לאזור ההזרקה, ובכך מסייע להפחתה והעלמה זמנית של קמטים קודמים ויצירה של קמטים חדשים. השפעתו של הבוטוקס עשויה להתחיל כעבור מספר ימים מרגע ההזרקה, ונמשכת בין 3 - 6 חודשים, במרבית המטופלים, לפני חזרת תנועה מלאה של השריר. עם היעלמות השפעת הבוטוקס, ניתן לחזור על הטיפול, לאחר היוועצות ברופא.

בעוד שבעבר המשתמשים העיקריים בבוטוקס היו שחקנים וידוענים, השימוש בו על ידי האוכלוסיה הרחבה הפך לנפוץ ולמעשה הזרקות בוטוקס הן הטיפול האסתטי הפופולארי ביותר בעולם. שנים של טיפולים הראו כי זריקות בוטוקס הינן טיפול בטוח. תופעות לוואי קלות הן - נפיחות באזור ההזרקה, שטפי דם קטנים מדקירות המחט ולעיתים כאבי ראש קלים. סיבוכים משמעותיים יותר במהלך טיפול הזרקות בוטוקס הם אסימטריה (בד"כ קלה) במראה הפנים, זווית הצחוק וצניחה קלה של הגבות. סיבוכים אלו בהזרקת בוטוקס הינם נדירים ביותר וקלים בד"כ לתיקון והחשוב ביותר נעלמים תוך מספר שבועות. כן חשוב להדגיש, כי הזרקת בוטוקס עצמית לשם העלמת קמטים (או מילוי קמטים) הינה מסוכנת למדי ועלולה להסתיים בסיבוכים חמורים ביותר.

קמטים בפנים מציקים? חושבת על הזרקת בוטוקס? כיצד להתחיל?

עצה טובה לאישה המתלבטת כיצד לשפר את מראה פניה – היא לנסות. ניתן להתחיל בהזרקת בוטוקס באזור קמטים אחד ולראות את השיפור שחל בו. במידה והמטופלת תבחר שלא להמשיך בתהליך העלמת קמטים - לא קרה דבר - כעבור כ4 חודשים ישובו הקמטים למצבם הקודם. במידה ותבחר להמשיך בטיפולי הזרקת בוטוקס – תוכל המטופלת להתייעץ עם הרופא לגבי תדירות ההזרקות ולגבי טיפולים נוספים שישלימו את הטיפול בפנים.